Grafik Wydarzeń

Lista zawiera nadchodzące wydarzenia organizowane przez SpokoTato i współpracujące z nami inne incjatywy i organizacje. Aby aktywować filtr pozwalający wyświetlić wydarzenia w konkretnej kategorii tematycznej, należy wybrać przycisk z nazwą kategorii.

20
Czerw 2017
Combat Alert Lubuskie

Wybaczcie proszę słabą jakość nagrania, słaby sprzęt

https://youtu.be/INA-2dAxAOg

1) W Zielonej Górze / lubuskim, zbieram grupę ludzi, którzy w razie braku prądu w mieście, zamieszek czy nie daj Boże wojny... będą mogli na siebie liczyć i faktycznie będą potrafili przetrwać. W kupie raźniej ;)
Nasza grupa będzie miała szkolenia od podstaw survivalu, poprzez myślistwo / polowania łukiem, kuszą, zielarstwo, kuchnię polową aż do strzelectwa z broni palnej i medycyny pola walki. Takie połączenie survivalu, bushcraftu, preppersów i paru innych tam.

2) Zapraszam również serdecznie do zapoznania się i do dołączenia do Lubuskiego Combat Alert.

Relacja z poligonu w Wędrzynie:
https://youtu.be/fLkHWdtKJpM

Relacja z poligonu w Świętoszowie:
https://youtu.be/SN9CJymq5_M

Idea jaka przyświeca wielu osobom z CombatAlertu, jest po części zbliżona do SpokoTato - spędzać czas z dziećmi, w atmosferze przygody i rozwoju. No i w tym wydaniu to w atmosferze pro-obronności. Nabyć umiejętności, które oby nigdy nie musiały się przydać - ale jeśli miałby się przydać, to już będą.

Do CombatAlertu należy np. "Drużyna Braci" z dolnośląskiego.
Paweł Tula, który założył Drużynę Braci (obecnie to około 80 osób), założył ją jak jego syn miał 10 lat. Chodziło mu o to, żeby z synem spędzać jak najwięcej czasu i być dla niego autorytetem.
Obecnie jego syn ma 18 lat i ma własną drużynę.

Są też córki i żony - żeby nie było Kobiety są bardzo mile widziane w tym gronie! :)

Dołączyć mogą WSZYSCY! Nie tylko rodzice. Również sami rodzice, bez dzieci. Po prostu każdy, zainteresowany tematem.

https://www.facebook.com/Drużyna-Braci-611410822249143/

http://druzynabraci.pl/

http://druzynabraci.pl/filie/

http://www.combatalert.com/p/oddziay-terenowe.html?m=1

Pewnie będziecie mieli pytania, to dzwońcie proszę, opowiem jaka jest wizja tego projektu - tel. 500 518 600

Dzieci: od 12 roku mogą dołączyć tylko z rodzicem.
Młodzież od 16 roku życia może dołączyć samodzielnie.

Reasumując - kto chętny, to zapraszam do zarejestrowania się.

21
Paź 2017
Kolejna edycja Nocy Szkoleń - Zdrowa Rodzina Zdrowy Dom

DLA KOGO Noc Szkoleń?
Dla każdego, komu zależy na spełnionym życiu, kto jest zainteresowany swoim rozwojem osobistym a także rozwojem swoich bliskich czy podopiecznych - dla nauczycieli, pedagogów, i rodziców.

TEMAT wiodący: Zdrowa Rodzina - Zdrowy Dom
W jednym miejscu zgromadzimy kilka bardzo ciekawych warsztatów, w tematyce mającej znaczący wpływ na jakość i komfort naszego życia rodzinnego!

W tej edycji wyjątkowa mieszanka ekspertów i nowa formuła Nocy Szkoleń - jedno główne seminarium a po nim DO WYBORU równolegle aż 7 różnych warsztatów!

1. 19.00: Zaczynamy, wprowadzenie, przedstawienie ekspertów.

2. 19.30: Seminarium dla wszystkich: Jak dieta wpływa na zachowanie dzieci i dorosłych? Co sprzyja lenistwu a co dodaje energii? Co poprawia a co osłabia koncentrację w szkole i w pracy? Jak poprawić sobie jakość życia i wzmocnić swoją witalność?

3. Około 21.00 rozpocznie się równolegle 7 warsztatów w małych grupach, w różnych salach, do wyboru. Potrwają od ok. 1,5 do 2h.

WARSZTATY:
Temat 1:
Komunikacja jako narzędzie budowania relacji. Mów to co myślisz i rób to co mówisz czyli o komunikacji interpersonalnej słów kilka. (Natalia Warszawska - Instytut Wizerunku)

Temat 2:
Świadome zarządzanie budżetem domowym - czyli jak planować budżet domowy, jak skutecznie zabezpieczyć sobie emeryturę, czego warto uczyć dzieci aby bez względu na wybrany zawód, potrafiły zbudować sobie pewną przyszłość finansową. (Arkadiusz Kopeć - Platinum Eye)

Temat 3:
Jak znaleźć pracę marzeń? Od pasji do kariery!
To jest Twoje życie, Twoja kariera. Składa się z mniej więcej 40 godzin w tygodniu, 48 tygodni w roku, 1/3 Twojego życia.
Jeśli czujesz, że możesz lepiej i chcesz więcej, marzysz o pracy, w której będziesz mógł realizować swoje potrzeby, wykorzystywać mocne strony i umiejętności, która będzie dla Ciebie źródłem satysfakcji zamiast stresów i frustracji - to ten warsztat jest dla Ciebie.
Stworzysz na nim wizję pracy idealnej dla siebie i dowiesz się, w którym kierunku Twoja kariera powinna się rozwijać, aby każdego dnia przynosić Ci zadowolenie. (Paulina Borsuk - Centrum Coachignu)

Temat 4:
„Dom pełen czasu” warsztat dla Kobiet o sztuce zarządzania sobą w czasie, czyli o tym, jak w zgiełku dnia znaleźć tę przysłowiową chwilę, by móc zająć się sprawami, na których zależy nam najbardziej, a które odkładamy w nieskończoność, bo … brakuje nam czasu. (Joanna Mazurek - Personal Coach)

Temat 5:
„Rodzice w akcji – czyli jak przekazywać dzieciom wartości” To spotkanie doświadczeń, rodziców funkcjonujących w obrębie rodziny. Posłuży zbudowaniu wizji i przemyśleń nt. drogi rodzicielskiej w oparciu o chrześcijańskie wartości. Wspólnie poszukamy odpowiedzi jak można to zrobić będąc razem jako rodzina, obserwując, wzajemnie się wspierając, popełniając błędy. Spotkanie jest propozycją zastanowienia się: m.in. poprzez test, dyskusję i ćwiczenia warsztatowe jak wprowadzić dziecko w świat wrażliwości moralnej, uczuciowej, uczyć podejmowania właściwych decyzji. To próba przypomnienia o tym jak ważne są wartości i jak łatwo się bez nich pogubić. Spotkanie i żywa dyskusja posłuży pokazaniu jak sprawić, aby wartości były żywe, praktykowane i dawały mocną podstawę do rozwoju i życia w zgodzie z nimi.
Poruszane zagadnienia:
1. Mały test dla rodziców o mocnych nerwach.
2. „Wielka moc” – czyli o znaczeniu więzi w życiu rodziny
3. Dlaczego trzeba i jak można uczyć dzieci wartości.
4. Podróż ku wartościom.
5. Gdzie w domu leżą „pozytywne okulary”? (Edyta Kowalska - Edukator Rodzinny)

Temat 6:
Hartowanie ciała i ducha - czyli słów kilka o "morsowaniu", zimnych kąpielach, nacieraniu się śniegiem a także o przegrzewaniu dzieci, mitach o grypie, przeziębieniu i gorączce oraz o naturalnym szczepieniu. Dla chcących wzmocnić swój (swoich dzieci) organizm i psychikę. (Grzegorz Blaut - Blaut Akademia / Fundacja SpokoTato)

Temat 7:
"Seksualność wieku dorastania" Czym jest seksualność, jak się rozwija, co ją charakteryzuje na etapie okresu dojrzewania i czy burza hormonalna jest do przetrwania
- rodzicielskie wyzwania okresu dorastania. (Karolina Hołownia - Fundacja Warto)

<><><><><><><><><><><><><><><><>

Główne seminarium poprowadzi:
Przemysław Smorawiński - właściciel: Twoje zdrowie w zasięgu ręki - wraz z żoną są ekspertami i pasjonatami naturalnych metod powrotu do zdrowia, certyfikowanymi dietetykami, rodzicami 6 dzieci, pomogli już setkom osób pozbyć się przeróżnych chorób (od alergii, poprzez cukrzycę, aż do raka) oraz pomogli podnieść poziom witalności i jakości życia.
Mają wypracowane praktyczne rozwiązania dotyczące: prowadzenia gospodarstwa domowego bez stosowania chemii gospodarczej, przygotowywania zdrowych posiłków uwzględniających indywidualne upodobania, uzupełniania niedoborów żywieniowych, nieinwazyjnego oczyszczania organizmu z toksyn, budowania odporności organizmu dzieci i dorosłych.

Temat 1 poprowadzi:
Natalia Warszawska - Trener rozwoju osobistego, coach ICF, pedagog, Właścicielka Instytut Wizerunku Natalia Warszawska

Temat 2 poprowadzi:
Arkadiusz Kopeć - od wielu lat pasjonuje go temat edukacji finansowej i szerzenia idei świadomego kształtowania swoich finansów domowych. Ma bogate doświadczenie na wysokich stanowiskach zarządzczych w takich firmach jak OpenFinance, Effect a obecnie jest Prezesem szybko rozwijającej się innowacyjnej firmy doradczej.

Temat 3 poprowadzi:
Paulina Borsuk - coach, trener, doradca zawodowy, praktyk zarządzania i marketingu. Dyrektor Oddziału Lubuskiej Izby Coachingu i właścicielka firmy Centrum Coachingu, która powstała, by stworzyć przestrzeń wspierającą rozwój osobisty i zawodowy.

Temat 4 poprowadzi:
Joanna Mazurek - filolog germanista, doradca i mediator rodziny, coach (z tytułem Personal Coach certyfikowanym
przez Europäisches Netzwerk für Beratung, Psychologie und Therapie e.V.). Pracuje z dojrzałymi kobietami w przełomowych momentach ich życia, pomaga im zwycięsko przejść przez te zarówno chciane jak i niechciane zmiany, by mogły na co dzień
doświadczać radości, satysfakcji z pracy i spełnienia w życiu osobistym.

Temat 5 poprowadzi:
Edyta Kowalska - z wykształcenia pedagog (specjalność Pedagogika Opiekuńcza i Interwencja Kryzysowa i Kryzysy Psychologiczne), z pasji edukator/trener w zakresie wszechstronnej pomocy rodzinie z kilkunastoletnim stażem pracy. Pomysłodawczyni
i koordynator wielu inicjatyw na rzecz dzieci, młodzieży i rodzin przy współpracy z Terenowym Komitetem Ochrony Praw Dziecka. Aktualnie nauczyciel, edukator i rodzinny kurator społeczny z misją i pasją w pełni oddany realizowanym przedsięwzięciom.

Temat 6 poprowadzi:
Grzegorz Blaut, od prawie 7 lat hartuje się z dziećmi, zainicjował powstanie zielonogórskiego klubu morsów Morsy Zielonogórskie SPOKO TATO oraz Dziecięcego Klubu Lodołamaczy. Pasjonat zaangażowanego i świadomego ojcostwa, wychowywania przez przygodę, twórca Inicjatywy Spoko Tato. Rozwojem osobistym zajmuje się także zawodowo: Blaut Akademia - coaching, szkolenia, team building.

Temat 7 poprowadzi:
Karolina Hołownia - nauczyciel, pedagog, doradca seksuologiczny, a obecnie studentka seksuologii klinicznej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jej pasją i zamiłowaniem jest poznawanie tajników ludzkiej seksualności. Do tematu podchodzi pół żartem, pół serio, ale całkiem na poważnie. W roku 2011 rozpoczęła współpracę z Kliniką Medyczną LifeChoices w Joplin, w stanie Missouri w USA, która zajmuje się m. in. profilaktyką ryzykownych zachowań seksualnych. Tam dwukrotnie odbyła staż i została przeszkolona do pracy z młodzieżą i rodzicami w temacie aktywności seksualnej nastolatków. Oprócz tego uczestniczyła w innych szkoleniach dotyczących seksualności w Stanach Zjednoczonych i w Polsce. W 2014 roku wspólnie z mężem utworzyła Fundacja WARTO, w ramach której prowadzą warsztaty z młodzieżą, spotkania z rodzicami i nauczycielami.

DATA:
21.10.2017 19:00 do ok. 23.00

Ruszyły zapisy na stronie:

https://nocszkolen.pl/szkolenia/zielona-gora/

MIEJSCE:
ZSA Lotnik - Aula Szkoły
Szosa Kisielińska 18, Zielona Góra

CENA: Tylko 25 zł /os. za całość!
(w cenie indywidualne konsultacje także po Nocy Szkoleń!)
Tyle co średniej wielkości pizza ;)

Cena rynkowa byłaby pewnie minimum ze 150 zł - robimy to jednak non-profit, w sensie bez zysku ale dana kwota pokryje nam koszty związane z promocją tego wydarzenia. Jeżeli coś zostanie, przeznaczone będzie na działaność statutową Fundacji SpokoTato.